- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024

CATEGORY

Flashback

AUDI kupé, asi gjerman i blerjes së makinave

Për kompaninë e Ingolshtadtit kjo makinë shënoi një pikë kthese që i lejoi të ngjitet plot prepotencë në podiumin e nderit Kur sheh se ç`përfaqëson...

Alfa Romeo Alfasud, makina kompakte bukuroshe dhe e mallkuar

Duke prodhuar markën e re Alfasud, Kompania e Bishiones shënoi hyrjen e saj mes makinave të klasit. Me të dalin në pah intuita e...

Citroën SM, sportivja “e zhdërvjellët” me pak Itali brenda

Basti i një marke “Gran Turismo” me tregues të lartë teknikë, rrota të përparme aktive, sospension pneumatik dhe motor Maserati Prej kohësh marka Citroën përkëdhel...

FIAT 130, LIMUZINA E FUNDIT E LINGOTOS

FIAT 130 doli në treg në vitin 1969, para blerjes së Ferrarit dhe Lançias nga Grupi Fiat, në një kohë kur mund të “guxoje”...

ALFA ROMEO 75 TURBO EVOLUZIONE, SHEH VETËM ME TË KUQE

Kjo makinë që t’i lëbyr sytë, u lind në gjirin e skuadrës së garave të Alfa Romeos. Ja se si ndodhi

MASERATI 80 VJET MË PARË, FITORJA NË “TARGA FLORIO”

Kush e ndjek në vijimësi këtë rubrikë do të ketë vënë re një zhytje në thellësi të viteve. Historia që po tregojmë në...

Porsche Exclusive, unike për mbi tridhjetë vite

Porsche Esclusive është reparti që vë në jetë ëndrrat “e ndaluara” të entuziastëve, prej vitit 1985. Ja disa prej tyre.

Alfa Romeo 145, e fundit në versionin bokser

E projektuar sipas Fiat Tipo-s, kjo makinë kishte motorin e modelit 33 deri në momentin e ristilimit të saj Adhuruesit e Alfa Romeo-s e kanë...

Fiat Uno Turbo i.e. dhe 30-vjeçaret e tjera të trazuara

Kishin pak kuaj fuqi, po t`i krahasojmë makinat e sotme, por ishin të lehta si pupla dhe të forta, shumë të forta. Madje edhe...

Land Rover Freelander: SUV-i i parë, daton njëzet vite më parë

Është makina e parë e markës me shasi njëtrupëshe dhe shenja e parë e “hapjes” drejt modernitetit Emri i koduar: Lifestyle. Për të, fansat do...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -