- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024

CATEGORY

Krahasim

NËN LËKURË

Veturat e modeleve spider dhe cabriole janë të vetmet të afta për të përmbysur çdo barrierë sociale dhe të japin kënaqësi në çdo lloj...

EKO-TURIZËM/ MAZDA CX-30 vs TOYOTA C-HR

Janë të dyja hibride, por mbështeten në dy zgjidhje teknike krejtësisht të ndryshme. Rezultati? Personalitete të dallueshme dhe konsum i ulët në të dyja...

GODITJA E BISHTIT, CLASSE A SEDAN vs CLA

Mercedes dyfishon ofertën e baby-Benz me versionin 3-vëllimsh të “A”. Ja ku është së bashku me gjeneratën e dytë të motrës coupé me katër...

KLUBI TRE SEKONDA

Rikthehet një prej sfidave më emocionuese. Por, këtë herë, protagonistet nuk janë coupé sportive, por Suv. Duke lënë mënjanë ambiciet off-road, ato përballen me...

BIRRË APO SAKÈ?

Gjermania dhe japonezja kanë lindur në të njëjtën ndërtesë dhe ndajnë së bashku çdo rrufe në qiell. Por,...

DUELI EMOCIONUES FRANCEZ

Për një rastësi më shumë unike se sa të rrallë, Peugeot 208 dhe Renault Clio rinovohen në të njëjtën kohë. Kështu, Salloni i Gjenevës...

SULM PЁR FRONIN

ALFA ROMEO GIULIA vs MAZDA6 Për sa i përket kënaqësisë në drejtim, modeli italian është referencë e padiskutuar. Tani, megjithatë,...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -