- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024

CATEGORY

Motonews

SI DO TË JETË MODELI SL I SË NESËRMES? PËR KËTË MENDON AMG

Shtëpia automobilistike Mercedes Bens që ka si simbol yllin, i ka dhënë si detyrë markës së vet sportive të zhvillojë gjeneratën e ardhshme të...

MAZDA2

Në Hiroshimë, me këtë model kanë përsosur nivelin e tyre të parë, si në estetikë edhe në mekanikë. Kështu, debuton një model hybrid i...

LAND ROVER DEFENDER

Pamja pak e veçantë e këtij Suv-i është një mënyrë për të qenë në përshtatje me kohën, por gjithsesi ajo ngelet e njëjta në...

AUDI A3 SPORTBACK

Jemi ulur në timonin e një prototipi të këtij modelit të ri gjerman një muaj para ekspozimit në  sallonin e Gjenevës. Për të parë...

PORSCHE TAYCAN

E testuam këtë version të ri të automjetit elektrik gjerman që është në krye në Polin e Veriut, në një skenar të ngjashëm me...

FIAT PANDA DHE FIAT 500 HYBRID

Në fakt, mikro-hibrid është termi më i përshtatshëm: prezantimi i parë i dy modeleve elektrike, na siguron se do të sjellë një ulje të...

MCLAREN GT

Ky model propozohet si një alternativë për gran turismo me një luks tradicional. Është më komforte në krahasim me krijesa të tjera të Woking....

SUZUKI VITARA

Problemi është të reduktohet emetimi i gazrave të makinës, por pa e rënduar shumë portofolin. Për të ruajtur ekuilibrin ndërmjet tyre, Suv-i japonez e...

OPEL GRANDLAND X HYBRID4

Spina dhe tre motorët e këtij plug-in kanë një detyrë jo të lehtë. Duhet të rakordojnë kërkesat ambientale me ato të përdorimit të përditshëm...

RENAULT CLIO E-TECH

Një tjetër franceze, një tjetër hibride... Që mund të llogarisë dy motorë elektrikë dhe një kambio elektroaktive me katër marshe, një mjedis vërtet origjinal....

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -