- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024

CATEGORY

Editorial

Editorial/ E Diela, … një ditë në javë si Koreja e Veriut

Në Shqipëri do të ndalohet qarkullimi i makinave private ditëve të diela. E tha KM Rama, duke i gjetur edhe një sebep, ruajtjen e ambientit,...

Covid-19, sfidat e reja të FIA-s dhe motorsportit

E gjithë bota është duke jetuar një prej momenteve më të vështira të dekadave të fundit. Pandemia COVID-19 është padyshim tema botërore e diskutimit...

Viti i Sigurisë Rrugore, nis aksioni global

Rreth 3.700 njerëz humbasin jetën çdo ditë në aksidentet rrugore në të gjithë botën. Aksidentet në rrugë janë shkaku numër 1 i vdekjeve të...

Evente ndërkombëtare dhe risi, momente kulmore për motorsportin

Viti 2019 do të kujtohet gjatë në historinë e motorsportit shqiptar. Tashmë kemi hyrë në 2020-ën, por nuk mund të mos përmendim dy pika...

Vit i suksesshëm, ACA e mbyll me Kongresin e CEZ-FIA

Mbërritëm në numrin e fundit të revistës “AutoClub” për këtë vit dhe në të tilla raste është e nevojshme për të bërë një bilanc...

Risi dhe sensibilizim, misioni vazhdon…

Gara, risi, adrenalinë dhe dy muaj të dedikuar plotësisht sigurisë rrugore, ndihmës së shpejtë dhe edukimit të gjeneratave...

Që rrugët të mos “vrasin”

E keni parë spotin më të fundit të FIA-s me disa pilotë të Formula 1? Sensibilizimi për sigurinë rrugore dhe shpëtimi i sa më...

PRANVERË E SIGURT, VERA VJEN ME ADRENALINË

Edhe këtë vit mbyllëm një edicion të suksesshëm në shërbim të përdoruesve të rrugës. “Të Sigurt mbi Dy Rrota” është Konkursi Kombëtar...

SFIDA NIS ME KONKURS

Që prej vitit 2007, Klubi i Automobilit të Shqipërisë vazhdon t’u ofrojë anëtarëve të tij, shërbime të ndryshme në aspektin e sigurisë rrugore në...

Auto Club Albania, në mbështetje të javës së sigurisë rrugore

Çdo ditë, nëpër rrugët e botës humbin jetën 3500 njerëz, për shkak të aksidenteve rrugore. Ky është shkaku kryesor i vdekjeve për të rinjtë...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -