- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024

CATEGORY

Motoçiklizëm

Një provë e re për Ducati 916, miti i viteve ‘90

Shumë e konsiderojnë motorin e dizenjuar nga Massimo Tamburini si më të bukurin sportiv në botë. Ju si thoni? Ne do të ribëjmë provën,...

MV AGUSTA DRAGSTER RR 2019, E RAFINUAR DHE E EKZAGJERUAR

Ka shumë të reja për një prej motorëve më të veçantë dhe atipik në aspektin estetik. Performanca është përmirësuar në drejtim të trajtimit falë...

KTM ENDURO EXC 2020, UDHËTIMI DREJT EKSTREMIT

Mbërrin i riu 150 me dy pistona, ndërsa 4T janë rinovuar thellësisht. Në gamën e vet quhet “Six Days”, ndërsa është gati të hyjë...

REALITETI vs LOJËS: KAWASAKI NINJA 125, PROVA NË SHOQËRINË E BLINK46

Thuhet se të rinjtë preferojnë lojëra në kompjuter përpara një xhiroje me motor. Por, a nuk është kënaqësi që ti japësh motorit në realitet?...

KTM 790 AVENTURE

Pas shëtitjes së shkurtër në Marok dhe krahasimit të Moto.it me Nico dhe Gix, le të flasim për KTM 790 Aventure. Realizohet në dy...

YAMAHA XSR 700 XTribute, TEST NË NDERIM TË MITIT XT

Yamaha nderon motorin mitik XT 500 të 81-shit me modelin X Tribute që ka marrë linjën dhe ka shfrytëzuar bazën optimale mekanike të XSR700....

BMW S1000RR. RIKTHIMI I DY R-ve

Gjenerata e tretë e supermotoçikletës së Mynihut, bëhet edhe më e fuqishme, efikase, e specializuar dhe e veçantë. Kushton më shumë, por...

Honda CB650R. Kategoria që mungonte

Modeli i zhveshur plotëson familjen Neo Sports Café. Kushton (relativisht) pak, ecën mjaft mirë dhe e gjejmë edhe në versionin më pak të fuqishëm...

Kawasaki Z125 m.y. 2019

U provua modeli i ri Kawasaki Z125: e vogla e “zhveshur” e Akashit ka pamje si një "Z" e vërtetë dhe arrin të zbavisë...

Harley-Davidson FXDR 114

Për modelin e ri FXDR 114, Harley-Davidson është frymëzuar nga garat e shpejtësisë, legjendaret drag-race amerikane. Cruise i ri i Milwaukee shitet për 25.300...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -