- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024

CATEGORY

News

70 vite histori, si u bashkua Formula 1 në luftën ndaj Covid-19

Me kontributin e 10 drejtuesve të ekipeve, pilotëve, Presidentit të FIA-s, Jean Todt, Drejtorit Ekzekutiv të F1, Chase Carey dhe Ross Brawn, në videon...

Auto Club Albania pjesë e nismës së FIA Region I, ndihmon anëtarët në Evropë

Turizmi është një nga sektorët më të goditur nga kriza e Covid-19 dhe ka të ngjarë që situata aktuale të ketë një ndikim të...

Rrëfimi interesant/ Revista “Quattroruote” kujton Shqipërinë e 20 viteve më parë…

A ju kujtohen “Golf-at 2-sh”, “Mercedesat 240”, “Opel Calibra” apo shumë modele të tjera makinash që në fund të viteve 90-të dhe fillim të...

KU RRITEN PARQET

Në pesë vite, regjistrimi kontinental i mjeteve është rritur me 6,5% dhe me 8% në vendet e Bashkimit Evropian Në rrugët e Bashkimit Evropian qarkullojnë...

Si po ndikon Covid-19 në industrinë e automjeteve, skenarët e mundshëm dhe mbyllja e fabrikave

Epidemia e koronavorusit ka nxjerrë në pah një pikë të dobët të industrisë së automjeteve që është kombinimi i ndërvarësisë së veprimtarive prodhuese dhe...

FABRIKA EVROPA

Prodhimi i automjeteve punëson më shumë se 2.6 milion njerëz, 870 mijë vetëm në Gjermani. Italia është në vendin e shtatë me 163 mijë...

BABY BOOM NË MOLSHEIM

Të gjitha 500 mini Bugatti të krijuar për të festuar 110-vjetorin e markës, janë blerë nga prindër të pasur. Dhe të gjitha do të...

FRENIMI NË PARKIM

Edhe pse nuk e dinë saktësisht se si t’i përcaktojnë ato, italianët vlerësojnë sistemet e përparuara të ndihmës në drejtim. Sidomos, ato që ndikojnë...

MOTORI KRENAR

Që nga koha e komunizmit, gjërat kanë ndryshuar shumë në fabrikën e Dacia-s në Rumani, tashmë ndër impiantet më të mira të grupit Renault....

AYRTON DO KUJTOHET KËSHTU

Piloti i paharrueshëm brazilian do të kujtohet me një album fotografik, në një format të madh të pabotuar më parë. Dhe mbi të gjitha,...

Latest news

- Advertisement -

ETEC 2022/ Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë

Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator...

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...
- Advertisement -