- Advertisement -
22.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024
Uniforma Zyrtare e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) që do të zhvillohet më 24-27 Shtator 2022 në Zadar të Kroacisë. Shqipëria...

70 vite histori, si u bashkua Formula 1 në luftën ndaj Covid-19

Me kontributin e 10 drejtuesve të ekipeve, pilotëve, Presidentit të FIA-s, Jean Todt, Drejtorit Ekzekutiv të F1, Chase Carey dhe Ross Brawn, në videon...

Auto Club Albania pjesë e nismës së FIA Region I, ndihmon anëtarët në Evropë

Turizmi është një nga sektorët më të goditur nga kriza e Covid-19 dhe ka të ngjarë që situata aktuale të ketë një ndikim të...

Rrëfimi interesant/ Revista “Quattroruote” kujton Shqipërinë e 20 viteve më parë…

A ju kujtohen “Golf-at 2-sh”, “Mercedesat 240”, “Opel Calibra” apo shumë modele të tjera makinash që në fund të viteve 90-të dhe fillim të...

Editorial

Editorial/ E Diela, … një ditë në javë si Koreja e Veriut

Në Shqipëri do të ndalohet qarkullimi i makinave private ditëve të diela. E tha KM Rama, duke i gjetur edhe një sebep, ruajtjen e ambientit,...

Shfletoni Revisten Online

Autoskaner

ALFA ROMEO STELVIO

Është rinovuar për të ruajtur hapin e kohës. Impiant multimedial plotësisht i rishikuar dhe sistemet e sigurisë Adas të pasuruara me asistencën në drejtim...

FORD PUMA

Emri i referohet një coupé të vogël të së kaluarës. Por, tashmë është një histori tjetër. Jemi përpara një crossover me më shumë hapësirë...

Analiza

Si po ndikon Covid-19 në industrinë e automjeteve, skenarët e mundshëm dhe mbyllja e fabrikave

Epidemia e koronavorusit ka nxjerrë në pah një pikë të dobët të industrisë së automjeteve që është kombinimi i ndërvarësisë së veprimtarive prodhuese dhe...

Subscribe to our newsletter

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Na ndiqni

3,409FansLike
1,123FollowersFollow
35SubscribersSubscribe

News

- Advertisement -

KU RRITEN PARQET

Në pesë vite, regjistrimi kontinental i mjeteve është rritur me 6,5% dhe me 8% në vendet e Bashkimit Evropian Në rrugët e Bashkimit Evropian qarkullojnë...

Si po ndikon Covid-19 në industrinë e automjeteve, skenarët e mundshëm dhe mbyllja e fabrikave

Epidemia e koronavorusit ka nxjerrë në pah një pikë të dobët të industrisë së automjeteve që është kombinimi i ndërvarësisë së veprimtarive prodhuese dhe...

FABRIKA EVROPA

Prodhimi i automjeteve punëson më shumë se 2.6 milion njerëz, 870 mijë vetëm në Gjermani. Italia është në vendin e shtatë me 163 mijë...

BABY BOOM NË MOLSHEIM

Të gjitha 500 mini Bugatti të krijuar për të festuar 110-vjetorin e markës, janë blerë nga prindër të pasur. Dhe të gjitha do të...

FRENIMI NË PARKIM

Edhe pse nuk e dinë saktësisht se si t’i përcaktojnë ato, italianët vlerësojnë sistemet e përparuara të ndihmës në drejtim. Sidomos, ato që ndikojnë...

Aktualitet
Të fundit

- Advertisement -

ETEC 2022/ Shqipëria në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore

Këtë fundjavë do të jemi në Zadar të Kroacisë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC) për të promovuar #SigurinëRrugore te fëmijët. Shqipëria do të përfaqësohet...

ACA organizon për herë të parë “Digital Motorsport Cup”

Auto Club Albania do të organizojë për herë të parë Digital Motorsport Cup, një event që është risi në vendin tonë. Kompeticioni do të...

Cross Car në Shqipëri, ndiqni specialen në TV Klan

Në emisionin e radhës “Jo vetëm modë” në Tv Klan i është kushtuar një kronikë speciale pilotit kampion të Kampionatit Kombëtar të Kartingut 2020,...

Auto Club Albania prezanton disiplinën më të re në motorsportin shqiptar, Cross Car

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...

Jeni gati për spektakël dhe risi? Cross Car, disiplina më e re në motorsportin shqiptar

Jeni gati për adrenalinë, spektakël dhe risi?! Automobile Club Albania prezanton një disiplinë të re garash që i shtohet motorsportit në Shqipëri. Bëhet fjalë...

Krahasim

- Advertisement -

NËN LËKURË

Veturat e modeleve spider dhe cabriole janë të vetmet të afta për të përmbysur çdo barrierë sociale dhe të japin kënaqësi në çdo lloj...

EKO-TURIZËM/ MAZDA CX-30 vs TOYOTA C-HR

Janë të dyja hibride, por mbështeten në dy zgjidhje teknike krejtësisht të ndryshme. Rezultati? Personalitete të dallueshme dhe konsum i ulët në të dyja...

GODITJA E BISHTIT, CLASSE A SEDAN vs CLA

Mercedes dyfishon ofertën e baby-Benz me versionin 3-vëllimsh të “A”. Ja ku është së bashku me gjeneratën e dytë të motrës coupé me katër...

Supermakina

- Advertisement -

ME HAPIN E KOHËS

Versioni F-Type nuk dallon vetëm për një rifreskim estetik. Motor 450 kuaj fuqi të V8 me 5 litra si dhe rinovime teknologjike në kabinë...

Lotus Evija, një konfigurues i ri për supermakinën elektrike

Kompania angleze ka nisur montimin e 130 njësive të supermakinës së parë elektrike në historinë e saj. 2.000 kuaj fuqi dhe më pak se...
- Advertisement -

Sport

Zbardhet kalendari i riformuluar, Formula 1 nis më 5 Korrik në Austri

Më në fund ka një datë për fillimin e kampionatit më të ndjekur të motorsportit në botë, Formula 1. Drejtori Ekzekutiv i F1, Chase...

Investigimi për motorin e Ferrarit, përplasje mes klubeve të Formula 1 dhe FIA-s

Formula 1 që do të startojë më 14 Mars me Çmimin e Madh të Australisë, duket se ka ndezur motorët disa ditë përpara. Dhe...

Rikthehet Formula 1, Mercedes shpall objektivin madhor

Kampionati më i ndjekur i motorsportit në botë, Formula 1 do të startojë fundjavën e ardhshme më 14 Mars me provat e lira dhe...

Revistat e FIA

- Advertisement -